REKLAMA ADWEBS
OVMK.cz
Moravskoslezský
 

Město - Ostrava

  • Ostrava
  • Ostrava
  • Ostrava
  • Ostrava
  • Ostrava
Město:

Ostrava

Okres: Ostrava
Kraj: Moravskoslezský
Oblast: Ostravsko
Region: Severní Morava a Slezsko
Výška: 208–334 m n.m.
PSČ: 702 00
GPS: 49°49'53.043"N, 18°19'23.647"E

 

Ostrava (polsky Ostrawa, německy Ostrau) je statutární město na rozhraní Slezska a Moravy na severovýchodě České republiky, poblíž hranice s Polskem. Ostrava leží na soutoku čtyř řek Lučiny, Odry, Opavy a Ostravice v Ostravské pánvi. Zároveň je místem, kudy procházela prastará obchodní trasa tzv. jantarová stezka (nyní jako značená cyklistická trasa).

Město o rozloze 214 km² tvoří celkem 23 městských obvodů, ve kterých žije 317 tisíc obyvatel, je tak třetím největším městem Česka.

Nejznámější stavbou Ostravy je Nová radnice. Jedná se o prvorepublikovou dvoukřídlou budovu s vyhlídkovou věží ze 30. let 20.století. Zajímavostí je, že jde o největší radnici v republice s nejvyšší radniční vyhlídkovou věží (85,6m).

Na území Ostravy leží hned čtyři městské památkové zóny: Moravská Ostrava, Ostrava Poruba, Ostrava – Přívoz a Ostrava – Vítkovice. Významná je zóna Moravská Ostrava, kde najdeme hned několik architektonických památek: Mariánský sloup, Starou radnici, kostel sv. Václava, chrám Božského Spasitele, Palác Elektra, Dům umění, Dům kultury nebo Polský dům.

Vedle stovky hektarů rekultivovaných ploch má město celou řadu původních přírodních lokalit, z nichž je celá řada udržovaných jako chráněná území. Jedná se např. o oblasti Polanský les a Polanská niva, které jsou součástí chráněné krajinné oblasti Poodří. V současné době se Ostrava stává výchozím bodem pro turistické regiony Jeseníky a Beskydy. K přírodním raritám na území města patří také bludné balvany ze švédské žuly (původem ze Skandinávie). Dalším unikátem je halda Ema.

 

Město - Ostrava

Vaše zdraví náš cíl

objednávejte zboží z pohodlí domova
osvědčené přípravky pro zdraví a krásu

INZERCE

Chalupa U čerta:
Česká Kanada - ubytování, koně, koupání, turistika
Moravskoslezský kraj:
Vaše firma v Moravsko-
slezském seznamu firem
Moravskoslezská inzerce:
Inzerujte s námi
Cílená inzerce - celá ČR
Výstaviště
České Budějovice:

Výstavy a kalendář akcí
 
Prodám nový zděný rodinný dům,170 m2
pozemek kolem 1011 m2, oplocený
 

TIP NA VÝLET

ZOO Ostrava
Příroda na dosah
přes 300 druhů živočichů
Rozhledna Landek
Pohled na Ostravu a panorama Beskyd
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Beskydy a Jeseníky
dovolená na horách

Chorvatsko Pobyty a dovolená v Krušných horách. Školní prázdniny a dovolená pro rodiny s dětmi. Kopání, turistika a výlety na kole.
Zobrazit všechny nabídky

Léčebné ozdravné pobyty
a dovolená na horách

Tašky Týdenní ozdravné pobyty pro vaše zdraví. Vitální odtučňovací a kondiční program s ubytováním v krásném horském prostředí.
Nástupní termín neděle

Kde hledat firmy
v Moravskoslezském kraji

Firmy - Karlovarský kraj Vlastníte firmu a jste přesvědčeni, že by v této sekci neměla chybět? Jednoduché řešení, vložte si odkaz na Vaše služby, eshopy a firmu.
Zaregistrujte si vaši firmu zde

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

 
Informační portál Ostrava - Moravskoslezský kraj TOPlist Copyright © 2015, Kontakt