reklama
REKLAMA ADWEBS
OVMK.cz
Beskydy

 
Moravskoslezský
 

Beskydy

Beskydy


Beskyd se rozkládají v pohraničí na pomezí tří zemí - České republiky, Polska a Slovenska. Moravskoslezské a Slezské Beskydy v Česku, které přecházejí do Polska jako Beskid Ślaski, na Slovensku to jsou Beskydy Kysucké.

Na území Beskyd je vyhlášeno několik chráněných území, nejrozsáhlejší z nich a také největší v České republice je Chráněná krajinná oblast Beskydy, kde jsou na mnoha místech zachovány původní pralesy, rašeliniště, horské bučiny a louky. Mezi nejcennější území přírody patří prales Mionší - největší komplex přírodě blízkých jedlobukových porostů karpatského typu s klenem v České republice se stromy až 60 m vysokými a 250 let starými. Již v roce 1933 zde byla vyhlášena národní přírodní rezervace. V Beskydech se občas objeví medvěd hnědý, vlk obecný nebo rys ostrovid.

Beskydy nabízí také mnoho kulturních a historických atraktivit. Unikátní je horalská architektura s řadou dřevěných kostelíků, historických dřevěných stavení a světoznámý skanzen lidové architektury - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Kolorit dřevěných staveb, zachování tradiční řemeslné výroby, lidových zvyklostí a obyčejů dává návštěvníkům zapomenout, kde je hranice mezi minulostí a přítomností.

Nejstarším městem regionu je Cieszyn. Město je důležitým střediskem kultury a vzdělání a nachází se zde mnoho historických památek, mezi nejcennější patří románská rotunda z 11.stol. - kostel sv. Mikuláše a sv. Václava.

Beskydy nabízejí velké množství zajímavých míst vhodných pro celoroční kulturní a sportovní vyžití. Lyžařské areály nabízejí v zimní sezoně vynikající podmínky pro sjezdaře a ideální terény pro běžkaře s desítkami kilometrů upravovaných běžeckých stop. Na území Beskyd je vytyčeno několik set kilometrů značených turistických tras pro pěší i pro cyklisty. V mnoha obcích Beskyd se zachovala typická lidová architektur a folklór, konají se zde i četné pravidelné folklórní slavnosti

Vaše zdraví náš cíl

objednávejte zboží z pohodlí domova
osvědčené přípravky pro zdraví a krásu

INZERCE

Chalupa U čerta:
Česká Kanada - ubytování, koně, koupání, turistika
Moravskoslezský kraj:
Vaše firma v Moravsko-
slezském seznamu firem
Moravskoslezská inzerce:
Inzerujte s námi
Cílená inzerce - celá ČR
Výstaviště
České Budějovice:

Výstavy a kalendář akcí
 
Prodám nový zděný rodinný dům,170 m2
pozemek kolem 1011 m2, oplocený
 

TIP NA VÝLET

ZOO Ostrava
Příroda na dosah
přes 300 druhů živočichů
Rozhledna Landek
Pohled na Ostravu a panorama Beskyd
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Beskydy a Jeseníky
dovolená na horách

Chorvatsko Pobyty a dovolená v Krušných horách. Školní prázdniny a dovolená pro rodiny s dětmi. Kopání, turistika a výlety na kole.
Zobrazit všechny nabídky

Léčebné ozdravné pobyty
a dovolená na horách

Tašky Týdenní ozdravné pobyty pro vaše zdraví. Vitální odtučňovací a kondiční program s ubytováním v krásném horském prostředí.
Nástupní termín neděle

Kde hledat firmy
v Moravskoslezském kraji

Firmy - Karlovarský kraj Vlastníte firmu a jste přesvědčeni, že by v této sekci neměla chybět? Jednoduché řešení, vložte si odkaz na Vaše služby, eshopy a firmu.
Zaregistrujte si vaši firmu zde

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

 
Informační portál Ostrava - Moravskoslezský kraj TOPlist Copyright © 2015, Kontakt